BEZMAKSAS PIEGĀDE VISIEM SŪTĪJUMIEM! | 01.01.-31.01.2021. UZMANĪBU! PIEGĀDE ŠOBRĪD VAR AIZŅEMT LĪDZ 5 DIENĀM! E-veikala Douglas.lv kontakti: eveikals@douglaslatvia.lv un tel. +371 20292717 ( I-VII 9:00-19:00)

Sejas masku nēsāšanas negatīvā puse – MASKNE

Šogad dzīve ir mainījusies daudzos negaidītos veidos, taču viena lieta, ko noteikti neparedzējām, ir jauna ādas problēma - maskne, ko izraisa sejas maskas nēsāšana.  

Maskne, kas sākotnēji šķita kā jauns vārds, ar ko apzīmēja apsārtumu un jutīgumu pēc ilgstošas sejas maskas nēsāšanas, patiesībā izrādījās kā jauna un nopietna sejas ādas problēma. Šobrīd jau vairāki dermatoloģijas speciālisti ir izstrādājuši padomus, kā ar šo problēmu cīnīties. Bet kas ir maskne, kā tā ietekmē ādu un kā no tās izvairīties?

Kas ir maskne?

Ādas problēmai, kas nosaukta par maskni, ir raksturīgas pūtītes ap muti un zodu, savukārt, jutīgākas ādas īpašnieki novēro arī apsārtumu, izsitumus un kontaktdermatītu, ko izraisa sejas maskas nēsāšana. Sviedru un berzes rezultātā, āda tiek kairināta un paliek raupjāka. Tas ietekmē arī pūtīšu veidošanos sejas zonā, kas īpaši izteikti ir taukainas un kombinētas ādas īpašniekiem. Neatkarīgi no ādas tipa, mitrums maskas iekšpusē un kontakts ar ādu, jebkuram maskas nēsātājam var izraisīt iepriekš minētās ādas problēmas.

Kā ādas kopšana var mazināt problēmas, kas saistītas ar maskas nēsāšanu?

Ja paralēli ikdienas ādas kopšanas rutīnai ir pamanītas masknes pazīmes, iespējams ir nepieciešams pamainīt sejas kopšanas produktus. Siltums un mitrums var noārdīt ādas kopšanas produktu aktīvās vielas un padarīt iecienītākā C vitamīna seruma lietošanu bezjēdzīgu.

Lai izvairītos no masknes, ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību sejas tīrībai un biežākai attīrīšanai. Pirmkārt, lai atbrīvotos no baktērijām, kosmētikas un netīrumiem, izmantojiet sejas tīrīšanas līdzekļus uz eļļas bāzes. Otrkārt, izvēlieties maigus sejas attīrīšanas līdzekļus. Lai ādu pilnvērtīgi attīrītu, būtu nepieciešams arī maigs sejas ķīmiskais pīlings, lai atvērtu poras un saudzīgi nolobītu atmirušās ādas šūnas. Tik pat svarīga kā attīrīšana, ir arī sejas mitrināšana. Izmantojot mitrinošus kopšanas produktus tiek līdzsvarota sejas dabīgā aizsargbarjera, kas palīdz pasargāt no baktērijām un apkārtējās vides piesārņojuma.

Kā sejas maskas veids ietekmē ādas problēmas?

Dermatologi iesaka izvēlēties masku ar ciešu, bet ērtu piegriezumu, kas izgatavota no mīksta, dabīga un elpojoša auduma, piemēram, kokvilnas. Sintētiskie audumi, piemēram, neilons, poliesteris un viskoze var izraisīt ādas kairinājumu. Cieša maska ne tikai palīdzēs aizsargāt no vīrusa, bet arī neliks to bieži aiztikt ar rokām un piekārtot, tādejādi samazinot baktēriju izplatīšanos uz ādas un samazinot berzi.

Svarīgi ir mazgāt masku pēc katras lietošanas reizes, lai izvairītos no baktēriju nokļūšanas uz sejas. Lietojot ķīmiskos apģērbu mazgāšanas līdzekļu, uz ādas var parādīties alerģiska reakcija, tāpēc nepieciešams izvēlēties mazgāšanas līdzekļus bez smaržas un krāsvielām.

Ieteicamie produkti cīņai ar maskni

Komentāri

Vārds
 
Komentārs: