Astoņi skaistuma noslēpumi, ko zina tikai francūzietes

Būsim godīgi, vai tiešām zinām īsto iemeslu, kāpēc lai cildinātu francūziešu skaistumu? Patiesībā visiedvesmojošākā mums šķiet šī šķietami nepiespiestā un vieglā estētika, šis netveramais šarms je ne sais quoi. Vīns, viegli nekārtīga frizūra un vakardienas acu kontūrzīmuļa nospiedumi uz plakstiem: franču meitenes vienkārši zina, kā ir pareizi.

Tādēļ apjautājām mums zināmās francūzietes, kuras tos zina vislabāk.

No pasaules vienkāršākajiem diētas noslēpumiem līdz Parīzes modeļu obligātajai ādas kopšanas rutīnai ‒ šis ir tavs ceļvedis francūziešu skaistuma pasaulē un tas sākas šeit.

Nr. 1. Izvēlies dabisku stilu jeb Au Naturale

Lai iegūtu francūzietes cienīgu frizūru, galvenais ir zināt, ko nedarīt. Lai iegūtu tik kāroto, viegli nekārtīgu matu efektu, ķemmē tos, cik maz vien iespējams, un ļauj matiem dabiski izžūt pēc mazgāšanas. Neņemot vērā šo relaksēto attieksmi pret matu kopšanu, franču sievietes atzīmē, ka slinkums un veselīgi mati viens otru neizslēdz. Īstais triks ir izvēlēties ideālo neizskalojamo (leave-in) līdzekli, kas ļaus tev iegūt vēlamo matu tekstūru.

Bieži no franču meitenēm nākas dzirdēt: “Izķemmē matus pirms mazgāšanas ar šampūnu, ļauj tiem dabiski izžūt un nekad neķemmē tos līdz nākamajai mazgāšanas reizei. Tas piešķirs matiem ļoti dabisku vijīgumu.” Hm, vai tiešām? Droši vien nākamā mazgāšanas reize ir nākamās dienas rīts.

Kāds tad ir francūzietes matu patiesais noslēpums?

"Tikko izlīdu no gultas, bet tāpat izskatos seksīgi." Lai gan kopumā francūzietes nav apsēstas ar saviem matiem tik lielā mērā, cik citas sievietes varētu būt (viņas negrib izskatīties pēc būtnēm, kuras ārprātīgi garas stundas nīkst friziera krēslā), noteikti nav tā, ka viņas nemaz necenšas. Viņas gādā par to, lai viņām būtu labs matu griezums, kas sniedz matiem kustību un formu, un viņas lieto augstas kvalitātes matu kopšanas līdzekļus, kas ļauj matus izmazgāt un par tiem aizmirst.  Kad šie stabilie pamati ir ielikti, noteikta bezrūpība attiecībā uz matu veidošanu ir īsti vietā un patiesībā tā piestāv francūziešu kopējam stilam, jo līdzsvaro to, kas varētu kļūt par pārlieku samākslotu efektu. Ņem vērā, ka šī laissez-faire attieksme pret matiem ir arī pretnovecošanās stratēģija; ar gadiem francūzietēm vairāk patīk matus nēsāt savāktus vai glīti, īsi apgrieztus. Kā norāda Karolina de Megrē (Caroline de Maigret), grāmatas “Kā būt parīzietei vienmēr un visur” līdzautore: “Kad tava seja ar gadiem kļūst “nekārtīgāka”, līdzsvaro to ar glīti sakārtotiem matiem.” Tātad galvenais ir līdzsvars. Tieši to var sagaidīt no sievietēm, kuras priecīgi iemalko glāzi vīna pie pusdienām.

Nr. 2. Atsakies no sejas attīrīšanas līdzekļa

Bezrūpība matu kopšanā nav vienīgais parīziešu noslēpums, ko gribēsi pārņemt.  Izrādās, tikpat relaksēta attieksme valda arī ikdienas ādas kopšanas noskaņās. Līdzīgi padomam, ko saņēmām no citām neskaitāmi daudzām parīzietēm, mūsu draudzene modele iesaka no rīta atteikties no attīrošā līdzekļa, dodot priekšroku micelārajam ūdenim vai vienkārši ūdenim. Pēc tam var lietot maigu toniku, ja vēlies noņemt pārpalikušos netīrumus un taukvielas.

Micelārais ūdens Francijā ir īpaši populārs, jo Parīzē ir bēdīgi slavens, īpaši ciets ūdens, kas ir ļoti raupjš ādai.

No rīta attīri seju ar svaigu ūdeni un izmanto toniku. Pēc tam lieto grima bāzi Lancome Prep And Hydrate Make Up Primer.

Nr. 3. Mazāk ir vairāk

Domājot par skaistumu, izvēlies ‒ mazāk ir vairāk. Investē ādas kopšanā un sāc veselīgu dzīvesveidu. Grims ir pēc tam, lai izceltu tavu dabisko skaistumu.

Francūzietes padoms: pirms gulētiešanas uzklāj krēmu uz mitras ādas. Tā panāksi labāku mitrināšanu un svaigāku izskatu no rīta.

Jau no bērnības francūzietes rūpējas par ādu. Visas franču ādas kopšanas rutīnas pamats ir mitrināšana: tas ir pirmais skaistumkopšanas žests, ko mazās dāmas iemācās. Ja āda ir atbilstoši mitrināta, tā ir labāk aizsargāta, lai pretotos ārējiem faktoriem un novecošanās pazīmēm.

Franču sievietēm galvenais ir ādas kopšana, pašas ādas skaistums. Viņas cenšas panākt vienkāršu, nepiespiestu tēlu, pat ja ir nācies pielikt daudz pūļu, lai izskatītos tieši tā! Viņas neaizraujas ar mākslīgajiem nagiem, pieaudzētajām skropstām un mākslīgo iedegumu. Galvenais ir izcelt to, kāda jau esi.

Francūzietes ir nedaudz konservatīvas un cenšas ievērot savu rutīnu, to, ko ir iemācījušas mammas vai ieteikušas draudzenes.

Nr. 4. Izcel kaut ko vienu

Izvēlies vienu punktu sejā, ko vēlies izcelt, un velti visu uzmanību tam. Tās varētu būt sarkanas lūpas vai ar melnu zīmuli apvilktas acis, bet, tāpat kā runājām iepriekš par ādas un matu kopšanu, franču skaistumkopšanā mazāk nozīmē vairāk.

“Esi grima minimāliste. Izvēlies vienu punktu sejā, ko vēlies izcelt, un pārējo grimu samazini līdz minimumam.  Piemēram, akcentē acis ar acu kontūrzīmuli un skropstu tušu, bet ādu un lūpas atstāj dabiskas. Manuprāt, sieviete ar dabisku sejas ādu, mazliet skropstu tušas un spilgtu lūpukrāsu var būt ļoti pavedinoša. Tas liecina, ka jūties komfortabli savā ādā,” saka Adriēna Koleona-Gaskela (Adrienne Coléon Gaskell) no bloga “Oh So French”.

Francūzietes padoms: uzklāj lūpukrāsu ar pirkstu, lai radītu lūpām stilīgu, nepiespiestu efektu. Šādi uzklāta lūpu krāsa arī būs noturīgāka, ja ikdienā nākas nēsāt mutes un deguna aizsegu - masku.

Nr. 5. Neaizmirsti iesmaržoties

Franču sievietes apzinās valdzinoša aromāta spēku. Apsmidzini apģērbu drēbju skapī un liec lietā "Caudalie" līdzdibinātājas Matildes Tomā (Mathilde Thomas) padomu: “Iesmaržini kokvilnas kabatlakatiņu ar savām iecienītākajām smaržām un glabā to rokassomiņā,” viņa stāsta “Allure”. “Katru reizi, kad atvērsi somu, viss brīnišķīgi smaržos.”

Valkā aromātu tāpat kā tu valkā savu veļu

Francūzietes padoms: ik rītu izvēlies aromātu tieši tāpat kā veļu atkarībā no tā, ko darīsi pa dienu, ko vilksi, ņemot vērā savu noskaņojumu un gadalaiku. Uzsmidzini to, pirms apģērbies, un ar katru kustību tevi pavadīs maigs, juteklisks aromāta mākonis.

Nr. 6. Nepieskaries sejai

Nepieskaries sejai un, kad vien vari, mazgā rokas! Parīzē tavas rokas var kļūt netīras ļoti ātri, ja tu pieturies, braucot ar metro un citur. Tas, kas ir atļauts laukos, Parīzē ir liels “nē”!

Šis ir labs padoms, ko aizgūt savā ikdienā dzīvojot ne tikai Parīzē. Arī dažādu vīrusu izplatības kontekstā.

Nr. 7. Vienmēr rodi līdzsvaru

Vasarā viss košums pāriet uz kāju nagiem! Pedikīram kļūstot krāsainākam, manikīrs saglabājas ļoti neitrāls. Tas ir līdzsvars.

Šo jau pieminējām 1.punktā, kad runājām par matu kopšanu.

Nr. 8. Labsajūta ir skaistuma atslēga

 

Franču pieeja diētai un vingrumam ir praktiska, bet saprātīga: galvenais ir justies labi (nevis mocīt sevi uz skriešanas trenažiera) un reizēm ir atļauts sevi palutināt.

Franču priekšstats par skaistumu ir pilnīgi pretējs mokošām diētām, kad jūties tuvu ģībonim, un ādas kopšanas produktiem, kas kairina ādu. Galvenais, lai izpratne par skaistumu šķiet skaista un patīkama tev.

Francūzietes padoms: svarīgāks par labu ādas kopšanas rutīnu ir veselīgs uzturs. Nav svarīgi, cik laba vai dārga būs tava dekoratīvā kosmētika vai ādas kopšanas produkti: ja nedomāsi par to, ko ēd, tas parādīsies uz ādas.

 

Ko mēs varam aizgūt no francūzietēm?

Domājot par skaistumu, izvēlies ‒ mazāk ir vairāk. Investē ādas kopšanā un sāc veselīgu dzīvesveidu. Grims ir pēc tam, lai izceltu tavu dabisko skaistumu.

Komentāri

PIEVIENOT KOMENTĀRU