Tikai svarīgākās sastāvdaļas & draudzīgi budžetam. Ādas kopšanas rutīna ar REVOX un THE ORDINARY

Sākumā iepazīsimies! Douglas ādas kopšanas līdzekļu sortimentam pievienojies jauns zīmols – REVOX. Acīgākie pamanīs kopīgās pazīmes ar pasaulē un arī Latvijā milzīgu popularitāti ieguvušo The Ordinary. Tā tik tiešām ir – Bulgārijas ādas kopšanas zīmolu REVOX un Kanādas The Ordinary vieno īpaša filozofija:

  • minimālisms – maz sastāvdaļu, toties tikai pašas nepieciešamākās;
  • skaidrs mērķis – atrisināt konkrētas ādas problēmas un sniegt kopšanu specifiskiem ādas stāvokļiem;
  • pieejama cena – viens kosmētikas produkts maksā vidēji 6–7 EUR. Piemēram, 6 REVOX produkti, ko testēsim šajā rakstā, kopā izmaksā 37,94 EUR.
  • pieprasa lietotāja uzmanību un iedziļināšanos – būtu maldinoši apgalvot, ka pirmo reizi aplūkojot REVOX un The Ordinary produktus, uzreiz būs skaidrs, kas-kam-ar ko-ar ko ne-kādā veidā jālieto. Būs jāiedziļinās, jo, pirmkārt, precīzi jāzina, kādu risinājumu Tu meklē (šoreiz nedarbosies “gribu kaut ko-nezinu ko”), otrkārt, rūpīgi jāizlasa un jāizpilda lietošanas nosacījumi (produkti ir spēcīgi un var izraisīt diezgan nopietnu kairinājumu, ja lieto “uz dullo”).

Atšķirībā no Kanādā ražotā The Ordinary, REVOX ādas kopšanas līdzekļi ir ražoti tepat Eiropas Savienībā. Attiecīgi – atbilst visām ES prasībām un regulām. Par citām atšķirībām – REVOX klāstā ir 4 līnijas, kas ļauj vieglāk orientēties visā piedāvājumā, proti:

  1. JUST (minimālisms & tikai pašas svarīgākās sastāvdaļas);
  2. BIO (tīras & dabiskas eļļas sejas ādas kopšanai);
  3. Japanese Ritual (uzsvars uz mitrināšanu un anti-aging kopšanu);
  4. Skin Therapy Oil (zīmola vienīgais ķermeņa ādas kopšanas līdzeklis – multifunkcionāla eļļa, kas iedarbojas uz dažādām problēmzonām).

Ķersimies klāt vairāku REVOX un The Ordinary produktu tuvākai iepazīšanai!

 

AM & PM / LIETOJAM NO RĪTA UN VAKARĀ:

1. REVOX Squalane Cleanser. Šī make-up noņemšanas un mazgāšanas līdzekļa sastāvā ir skvalāns, kas atbild par to, lai āda ne mazākajā mērā netiktu kairināta un lietošanas sajūta būtu maiga un zīdīga. Jāsaka, ka šis līdzeklis ļoti atšķiras no vairuma sejas mazgāšanas līdzekļu. Tie, kuri, mazgājot seju, gaida, lai āda kļūtu gurkstoša un "plika", iespējams nesapratīs. Jo pēc-sajūta ir tik barojoša un maiga, ka šķiet – āda mazgāta ar krēmu, nevis attīrīšanas līdzekli. Izteikti sauso, niezošo un ekstrēmi jutīgo ādu īpašniekiem ļoti patiks!

2. The Ordinary Hyaluronic Acid 2%+B5. Hialuronskābe, kas bagātināta ar vitamīnu B5. Šis ir viens no The Ordinary TOP pieprasītākajiem produktiem – ikdienā lietojams ādas intensīvs mitrinātājs (pirms dienas krēma). Kāpēc tas ir gandrīz vai kulta statusā? Serumam ir ļoti viegla (bez eļļas) konsistence, kas ļauj aktīvajām vielām iekļūt dziļi ādā. Jaudīgs mitrinātājs par budžeta cenu ir ļoti patīkams pārsteigums. Jāsaka gan, ka šis līdzeklis ir visai lipīgs, tāpēc jāuzgaida, lai tas nožūst, pirms uzklāt dienas krēmu.

3. The Ordinary Resveratrol 3%+Ferulic Acid 3%. Antioksidants – tieši tik vienkārši. Lai izklāstītu visas antioksidantu labās īpašības un iedarbību uz ādas stāvokli, tam būtu jāvelta viss raksts. Tāpēc paliksim pie vispārīgā – antioksidanti ir izcili kareivji cīņā pret ādas pāragru novecošanu. Konkrētais The Ordinary produkts varētu būt viens no sajūtu ziņā neitrālākajiem šī zīmola produktiem, neskatoties uz tā sastāvdaļu augsto koncentrāciju. Tam ir ļoti viegla tekstūra, ādā iesūcas vidēji ātri un to droši drīkst kombinēt ar citiem līdzekļiem. Vienīgi bojāta un pārlieku jutīga āda varētu iebilst. Citādi – laba antioksidantu deva ādas jaunības uzturēšanai.

4. The Ordinary Ascorbic Acid 8%+Alpha Arbutin 2%. Vai ir vēl kāds, kurš ikdienas ādas kopšanas rutīnā nelieto vitamīnu C? Vai ir vēl kāds, kurš nezina, kam tas vajadzīgs? Vitamīns C ir viens no Taviem tuvākajiem un spēcīgākajiem sabiedrotajiem vizuāli svaigas, tīras, viendabīgas un jauneklīgas ādas iegūšanā.

Šobrīd, kad daudzi zīmoli piedāvā dažādus vitamīna C veidus, dažādās stipruma pakāpēs, izvēlēties īsto nav viegli. Tos, kuri sevi sauc par pieredzējušiem vitamīna C lietotājiem, iepriecinās tas, ka The Ordinary ir norādījuši procentus, cik stipra ir katra no sastāvdaļām. Pats produkts ir viegls (un bez ūdens, jo ūdens nomāc vitamīna C iedarbību ), taču nav nekontrolējami šķidrs, līdz ar to – to ir viegli uzklāt. Ražotājs gan pabrīdina, ka pirmā sajūta varētu būt mazliet eļļaina (kaut gan arī eļļas sastāvā nav), tomēr tāds īsts eļļainums netika novērots un serums visai ātri iesūcās.

Atceries, ka lietojot jebkādu vitamīnu C saturošu līdzekli, dienas gaismā jālieto arī saules aizsargkrēms.

5. REVOX BIO Avokado eļļa. Interesējoties par eļļām, var secināt, ka tās visas – pielietotas kosmētikā – sniedz līdzīgu efektu: mitrina, baro, mīkstina, atjauno. Avokado eļļa tāpat, bet īpaši tā patiks izteikti sausas un raupjas ādas īpašniekiem, jo mitrumu un aizsardzību spēj uzturēt ilgstoši. Eļļā esošās aminoskābes un skaistuma vitamīni C, D, E un A palīdz ādai un matiem izskatīties veselīgi. Avokado eļļas pielietojums ir plašs – ja netīk eļļainā sajūta uz ādas, izmēģini to kā matu masku vai kutikulu kopšanas līdzekli!

 

PM / LIETOJAM TIKAI VAKARĀ:

1. The Ordinary Glycolic Acid 7%+Toning Solution. Toniku pārsvarā ierasts uztvert kā tādu “neitrālu ūdentiņu”, ar ko pēc sejas attīrīšanas panākt vēl svaigāku efektu, kā arī nedaudz mitrināt un līdzsvarot, sagatavojot pārējo kopšanas līdzekļu uzklāšanai. Šis The Ordinary toniks satur AHA skābi un to drīkst lietot maksimāli vienu reizi dienā (vakarā), tātad tas noteikti nav nekāds maigais ūdentiņš. Tam piemīt eksfoliējošs efekts, nogludinoša iedarbība uz nelīdzenu, raupju ādu (rekomendējams diezgan nopietnu izaicinājumu gadījumā, piemēram, aknes rētu un “grubuļu” gadījumā) un spēja padarīt mundrāku ādas toni.

Ja gluži nevajag atrisināt nopietnus ādas vizuālos defektus un/vai āda ir kaut nedaudz jutīga, šis toniks varētu būt par stipru. Īsi pēc uzklāšanas var parādīties karstuma sajūta un pietvīkums. Ražotājs norāda, ka līdz ar šo toniku dienā obligāti jālieto saules aizsargkrēms, jo AHA skābe palielina ādas jutīgumu pret sauli, tādējādi pakāpeniski var rasties ādas bojājumi vai tūlītējs saules apdegums. Noteikti jāpieliek plus punktiņš par tonika tilpumu - 240 ml.

2. REVOX JUST Azelaic Acid 10%. Azelaīnskābe. Šī viela apkaro akni izraisošas baktērijas, kas mitinās ādas porās, tāpēc būs izcils palīgs visiem, kuriem galvassāpes sagādā problemātiska āda. Līdz ar nejauko baktēriju samazināšanos, uzlabosies arī ādas vizuālais stāvoklis – tā kļūs gludāka un izsitumi mazināsies. Azelaīnskābei piemīt arī balinošas īpašības, tāpēc tā iecienīta arī pigmentācijas pleķīšu apkarošanai un “sagurušas” ādas atsvaidzināšanai. Esi uzmanīga, nelieto kopā ar skābes saturošiem produktiem (tostarp iepriekšminēto The Ordinary toniku), jo tas var izraisīt ādas pārkairinājumu.

3. REVOX JUST Lactic Acid+HA. Pienskābes (AHA) pīlings. Šis ir viens no interesantākajiem un arī parocīgākajiem ādas kopšanas līdzekļiem. Paredzēts visiem ādas tipiem, tomēr jāpievērš uzmanība, ka jālieto uz veselas ādas. Ja āda kādā zonā ir īpaši sakairināta, ļoti sausa, lobās, jebkādā veidā bojāta, labāk sākumā atrisināt šīs problēmas un pīlingu lietot pēc tam. Pienskābes pīlings stimulē ādas intensīvu atjaunošanos, tādējādi paātrināti atbrīvojot no atmirušajām šūnām. Jālieto tikai vakarā, jo pēc uzklāšanas visdrīzāk sagaidīsi nelielu apsārtumu, līdzeklim sākot darboties. Kā arī – ja lieto šo, citus skābes saturošus līdzekļus un retinolu noliec maliņā, jo tie savā starpā nedraudzējas.

4. REVOX JUST Retinol in squalane. Retinols – veicina ādas atjaunošanos, sniedzot pretnovecošanas efektu. Tiem, kuri ikdienas rutīnā vēlas iekļaut kādu ādas jaunības saglabāšanas līdzekli, varētu pietikt ar šo. Rezultāts ir ieraugāms, lietojot ilgtermiņā. Patīkami, ka REVOX retinols ātri iesūcas ādā, nekavējot pucēšanās procesu. Ar trim izsaukuma zīmēm gribētos piebilst, ka noteikti jāizlasa lietošanas instrukcija. Tur teikts, ka šo līdzekli nedrīkst lietot kopā ar eļļām, skābes saturošiem līdzekļiem, citiem retinola līdzekļiem, kā arī lietošanas laikā neiziet dienas gaismā bez saules aizsardzības līdzekļa. Diezgan daudz nosacījumu, ko ievērot.

5. REVOX BIO Castor oil – auksti spiesta, dabiska, ētiski iegūta rīcineļļa. Rīcineļļai piemīt spēja mitrināt, mīkstināt, barot un stimulēt matu augšanu. REVOX rekomendē to lietot uz sejas ādas, uz ķermeņa ādas, matos, skropstās, uzacīs un arī nagu un kutikulu kopšanai. Piemērota tiem, kas neiebilst pret lipīgiem produktiem. Eļļas, protams, nemēdz būt pilnībā ne-lipīgas, bet šī ir viena no treknākajām, smagākajām un lipīgākajām eļļām. Ja nokļūst acīs, kož. Toties kāds kopjošais efekts! Īpaši to var just, lietojot matiem, arī uzacīm un skropstām. Jā, ir ķēpīgāk, nekā ieklāt matu masku vai speciālu uzacu kopšanas serumu, bet rezultāts ir ļoti labs – mati kļūst mīksti, zīdaini un spīdīgi.

SECINĀJUMI UN REZULTĀTI

Visi testētie produkti ir patiešām spēcīgi līdzekļi (vienlaikus varam secināt, ka nav korekti spriest par produkta efektivitāti tikai skatoties uz tā cenu). No vienas puses, tā ir lieliska ziņa tiem, kuri zina savu ādas problēmu/stāvokli un meklē patiešām jaudīgu līdzekli, lai šo problēmu atrisinātu vai stāvokli uzlabotu. No otras puses, lai aiz nejaušības vai nezināšanas visu nepadarītu vēl sliktāku un neiedzīvotos apsārtumā, dedzināšanā un citās nejaukās reakcijās, ir rūpīgi jāizlasa viss ar maziem burtiņiem rakstītais teksts – par testa izmēģināšanu, par UV aizsardzības līdzekļu lietošanu, par produktu kombinācijām, kas savā starpā nedraudzējas un var izraisīt kairinājumu.

Gan The Ordinary, gan REVOX produkti ir droši lietojami kopā ar citu zīmolu produktiem, vienīgais ņemot vērā katra līdzekļa īpašos nosacījumus (piemēram, nelietot skābes kopā ar skābēm).

Ja Tevi ir ieinteresējis kāds no šiem ādas kopšanas līdzekļiem, iegādājies to e-veikalā Douglas.lv!

Komentāri

PIEVIENOT KOMENTĀRU