E-veikala Douglas.lv kontakti: eveikals@douglaslatvia.lv un tel. +371 20292717 ( I-VI 8:00-17:00)

7 padomi, kā atgūt veselīgus matus pēc balināšanas

Nemainīgi gadu no gada viena no aktuālākajām modes tendencēm ir balināti mati. Lai gan mūsdienās matu krāsas kļūst aizvien nekaitīgākas un maigākas savā iedarbībā, matu balināšana nenoliedzami vājina tos. Ja tomēr esi nolēmusi pievienoties gaišmataino skaistuļu kopienai, šeit ir viss, kas Tev jāzina par pašu procesu un savas galvas rotas kopšanu.

Izmanto izdevību!

30.08.-26.09.2021. matu kopšanas līdzekļiem 25% atlaide. Iepērcies e-veikalā Douglas.lv vai sev tuvākajā veikalā Douglas!

KĀ NOTIEK MATU BALINĀŠANA?

Balināšana atbrīvo matu no tā dabīgās krāsas oksidācijas procesā. Balināšanas laikā tiek sašķelta mata kutikula, padarot to caurlaidīgu, kas ļauj ūdeņraža peroksīdam (galvenajai matu balinātāju sastāvdaļai) iekļūt tā iekšienē. Ūdeņraža peroksīds oksidē mata pigmentu, “atņemot” tam melanīnu un rezultātā arī dabīgo krāsu. Vienas balinašanas sesijas laikā, kura ilgst 30-45 minūtes, var iegūt pat līdz 8 toņiem gaišāku matu toni. Pēc balināšanas mati tiek krāsoti vai tonēti, lai iegūtu vēlamo efektu.

MATU BALINĀŠANAS BLAKUSEFEKTI

Bieži vien pēc balināšanas mati kļūst sausāki, trauslāki un zaudē iepriekšējo elastību, kas var veicināt matu lūšanu. Balināšanas procesā tiek paceltas mata kutikulas, kā rezultātā mati var kļūt spuraināki un grūtāk savaldāmi.

KĀ KOPT BALINĀTUS MATUS?

Lai platīnblondie mati izskatītos gludi, mirdzoši un veselīgi, tiem ir nepieciešams nedaudz vairāk rūpju nekā dabīgajām lokām. Par laimi, ir daudz līdzekļu, kuri palīdzēs Tev atjaunot matu struktūru un ilgtermiņā saglabāt skaistu krāsu.

1.Centies mazgāt matus retāk

Mazgā matus retāk

Pēc balināšanas mati kļūst vājāki, kas nozīmē, ka tie var vieglāk salūzt. Lai maksimāli tos saudzētu, pirmajās trīs nedēļās mēģini nemazgāt matus biežāk kā ik pēc 3-4 dienām. Investē kvalitatīvā sausajā šampūnā, kas palīdzēs saglabāt svaigu izskatu ilgākā laika posmā.

 

2.Izvēlies matu krāsu saudzējošu šampūnu un kondicionieri

Izvēlies matu krāsu saudzējošu šampūnu un kondicionieri

Lai nepalaistu vējā smago darbu un maksimāli attālinātu nākamo krāsas atjaunošanu, lieto šampūnu un kondicionieri ar krāsu aizsargājošām un dzelteno toni neitralizējošām īpašībām.

 

3.Iepazīsties ar savu jaunāko draugu – matu eļļu

Iepazīsties ar savu jaunāko draugu – matu eļļu

Kvalitatīva matu eļļa mitrina matus un pasargā piepaceltās matu kutikulas no apkārtējās vides ietekmes. Protams, nevar nepieminēt, ka eļļa palīdz nogludināt spurainus matus un piešķir tiem veselīgu mirdzumu.

 

4.Izvairies no matu apstrādes ar karstajiem rīkiem

Izvairies no matu apstrādes ar karstajiem rīkiem

Izmantot matu taisnotāju vai lokšķēres uz svaigi balinātiem matiem ir kā gulēt zem saules ar jau apdegušu ādu – šajā brīdī Tu pakļauj sausus un vārgus matus vēl lielākiem bojājumiem. Gadījumā, ja tomēr nevari izvairīties no matu apstrādes ar karstajiem rīkiem, noteikti lieto aizsarglīdzekli.

5.Regulāri lutini matus ar masku

Regulāri lutini matus ar masku

Balinātiem matiem jo īpaši ir nepieciešama papildu barošana un mitrināšana, ko vislabāk sniegs speciālas matu maskas.

 

6.Lieto neizmazgājamu kondicionieri

Lieto neizmazgājamu kondicionieri

Ieklāj neizmazgājamu kondicionieri tīros, slapjos matos, lai piešķirtu tiem papildu aizsardzību. Matiem izžūstot pamanīsi, ka tie būs arī gludāki, labāk mitrināti un paklausīgāki.

 

7.Neberzē un neķemmē slapjus matus

Neberzē un neķemmē slapjus matus

Tā vietā, lai berzētu un bužinātu matus ar dvieli, viegli tos saspied, atbrīvojoties no liekā ūdens. Apsien dvieli ap galvu, lai tas uzsūc maksimāli daudz mitruma, un tad ļauj matiem izžūt pašiem. Centies tos neķemmēt slapjus, bet, ja tomēr ir nepieciešamība atpiņķerēt lokas, izmanto ķemmi ar lieliem sariem.

 

Kāda ir Tava šībrīža matu krāsa? Vai esi mēģinājusi balināt matus? Pastāsti komentārā, kā tos kop!

Komentāri

PIEVIENOT KOMENTĀRU