3# es esmu sieviete

RAMONA SALMIŅA – ZINA, KĀ SAPNI

PĀRVĒRST PAR ĪSTENĪBU

 

MANA NODARBOŠANĀS

“Ceļos plkst. 4:00, tomēr man tas tik ļoti patīk, ka reizēm pat nevaru sagaidīt, kad ātrāk pienāks rīts un varēšu braukt uz darbu.”

Ikdienā es strādāju un mani visbiežāk var satikt Latvijas Televīzijā – esmu laika ziņu moderatore gan Rīta Panorāmā, gan arī vakara ziņās. Manos darba pienākumos ietilpst laika ziņu sagatavošana, sekošana līdzi jaunākajām prognozēm un informācijas pasniegšana skatītājiem.

Rīta Panorāmā vēl papildu laika ziņām es bieži vien braucu uz tiešraides intervijām, kurās stāstām par aktuālajiem pasākumiem vai notikumiem. Man ārkārtīgi patīk darbs televīzijā, jau pusaudzes gados ļoti vēlējos būt žurnāliste un strādāt televīzijā, tāpēc pavisam droši varu teikt, ka šis, viennozīmīgi, ir mans sapņu darbs. Rīta Panorāmā darba diena sākas agri, ceļos plkst. 4:00, tomēr arī tas man patīk, reizēm pat nevaru sagaidīt, kad ātrāk pienāks rīts un varēšu braukt uz darbu. Šobrīd vēl arī praktizējos darbam radio, kas, starp citu, bija viens no maniem nākotnes mērķiem un lietām, ko ļoti, ļoti vēlējos – strādāt radio. Kā to īstenoju? Bieži par to domāju, aktīvi meklēju veidus un iespējas, kā sasniegt savu mērķi – un šobrīd tas notiek! Esmu veiksmīgi aizvadījusi savu pirmo radio ēteru, un tuvākajā laikā noteikti aizvien biežāk varēs mani dzirdēt ieslēdzot radio.

Pirms neilga laika strādāju divos darbos, tad gan nebija laika dzīvei pēc darba. Tomēr arī šis posms man patika – izbaudīju kādu laiciņu tādu kārtīgu “vāveres riteni”, ieguvu jaunu pieredzi un... sapratu, ka šāds režīms pavisam noteikti nav priekš manis, jo visu laiku bija tikai darbs – ja ne viens, tad otrs. Labā ziņa – šobrīd man ir arī dzīve pēc darba.

Pirmajā vietā man ir ģimene, mans mīļotais vīrietis. Cenšos vienmēr rast iespēju pavadīt pēc iespējas vairāk laika kopā, un reizēm pat nav svarīgi, ko darām, svarīgākais, ka kopā. Ļoti izbaudu katru mirkli, kas mums dots. Ja ir iespēja, tad cenšamies kaut kur aizbraukt, reizēm tas ir tepat pa Latviju, dažreiz uz kaimiņvalstīm, šad un tad aizlidojam kaut kur tālāk pasildīties.

Brīvajā laikā esmu brīvprātīgā, un dodos uz slimnīcu pie onkoloģijas pacientiem. Šī slimība ir nežēlīga. Lai kaut mazliet un kaut uz brīdi novirzītu domas no slimības, es eju ciemos, parunāju, reizēm palasu, palīdzu iziet pastaigāties vai vienkārši esmu līdzās, dažreiz pat neko nesakot. Tas ir brīnišķīgs veids, kā mēs varam it kā ar mazumiņu darīt daudz, lielas un labas lietas, jo šie cilvēki ir tik ļoti priecīgi, kad kāds vienkārši atnāk ciemos un ir līdzās. Kad atrodas vēl kāds brīvs brīdis, man ļoti patīk arī palasīt kādu labu grāmatu vai vienkārši pabūt mājās – reizēm ir nepieciešams miers, klusums un laiks pašai ar sevi.

 

MANI IKDIENAS IZAICINĀJUMI

“Katra diena ir sava veida izaicinājums.”

            Nemitīga tiekšanās uz mērķiem, celšanās augšā, iešana un darīšana. Jāteic, ka katra diena ir sava veida izaicinājums, Manuprāt, sievietei (un ikvienam cilvēkam) ir jādara tas, kas sagādā vislielāko prieku, un jādzīvo tā, lai būtu harmonijā un mierā ar sevi. Es šo mieru un harmoniju esmu atradusi. Protams, iepriekš visādi ir gājis dzīvē, ir bijuši laiki, kad nevarēju atļauties ne mieru, ne harmoniju.

 

MANI SKAISTUMA ATKLĀJUMI

“Es mīlu sevi.”

            Reizēm cilvēki jautā, kāds ir mans skaistuma/skaistumkopšanas noslēpums, uz ko es parasti atbildu – es mīlu sevi. Man reiz kāds gudrs cilvēks teica: “Tikai tad, kad Tu iemīlēsi pati sevi, tikai tad Tu būsi patiesi laimīga, dabīgi skaista, spēsi dot mīlestību citiem un citi spēs mīlēt Tevi!” Mīlestība, laime, iekšējs miers, harmonija arī ir tās lietas, kuras atsaucas uz ārējo izskatu. Protams, bez šīm lietām man vēl ļoti svarīgi ir labs miegs, veselīgs uzturs, sportiskās aktivitātes un pozitīva domāšana. Un vēl man patīk daudz smaidīt, kaut kur lasīju, ka cilvēkam dienā jāpasmaida vismaz 300 reizes.

Protams, kosmētika arī ir lieta, ar kuras palīdzību jau esošo skaistumu iespējams padarīt vēl skaistāku. Televīzijā mani grimē no rīta un vakarā, tāpēc ārpus darba es cenšos ļaut sejai atpūsties un “elpot”, notīru ar micelāro ūdeni, uzklāju sejas krēmu, uzrāsoju lūpas un tas arī viss. Kosmētikas apjoms, kas darbā tiek uzklāts uz sejas, ir visai liels, tāpēc domājot par seju, ādu un labu izskatu ilgtermiņā, laiku pa laikam aizeju uz kādu sejas procedūru. Tās nav nekādas īpašās vai speciālās, visbiežāk klasiska sejas attīrīšana pie kosmetologa. 

Labākai pašsajūtai un izskatam (kas manā profesijā ir svarīgs), daļu no mana brīvā laika aizņem sportošana. Vismaz 3–4 reizes nedēļā dodos uz sporta zāli, tā man nu jau kādus 7 mēnešus ir kārtīga sirdslieta. Vairs bez sporta ikdienā nevaru, līdzīgi kā ar darbu – reizēm nevaru sagaidīt, kad pienāks treniņa diena!

 

NOVĒLU TEV

Ikvienai sievietei un šī bloga lasītājai es gribētu novēlēt mīlēt sevi – patiesi un no sirds. Nekad nepārstāt sapņot, vienmēr tiekties uz saviem sapņiem un mērķiem, ticēt sev un savām spējām, jo viss ir iespējams, ja vien to patiesi vēlas un tic. Vienmēr jāatceras, ka sievietēs ir milzīgs spēks, tikai mums pašām tas jāapzinās.

Komentāri

Vārds
 
Komentārs: