E-veikala Douglas.lv kontakti: eveikals@douglaslatvia.lv un tel. +371 20292717 (darba dienās plkst. 9:00-20:00, sestdienās 9:00-17:00)

2# es esmu sieviete

MĀRA ŠTEINBERGA –

SIEVIŠĶĪBAS VĒSTNESE VĪRIEŠU PASAULĒ

 

MANA NODARBOŠANĀS

„Man vienmēr ir jābūt gatavībā doties.”

Esmu aviokompānijas SmartLynx Airlines lidojumu drošības departamenta vadītāja. Aviācijā strādāju jau 10 gadus. Mana komanda atbild par to, lai lidojuma apkalpe ikvienā lidojumā ievērotu visus noteiktos drošības standartus. Lidojuma drošība ir ļoti plašs jēdziens, taču ikvienā lidojumā ir virkne konkrētu procedūru, kas pilotiem, stjuartiem un citiem darbiniekiem jāpaveic pirms lidojuma, lidojuma laikā un pēc tā. Pasažieriem šķiet, ka viss ir vienkārši – pilots atnāca, lidmašīna pacēlās, kādu laiku lidoja, nolaidās – tajā pašā laikā viņi nenojauš to komplicēto pasākumu kopumu, kas tiek paveikts, lai no malas tas izskatītos tik vienkārši un ikviens pasažieris justos droši. Mans darbs ir saistīts ar ļoti lielu atbildību un intensīvu komunikāciju.

Tā kā mūsu bizness nav tikai Latvijā (mēs izīrējam lidmašīnas un apkalpi citām aviokompānijām visā pasaulē), man ir ļoti daudz jāceļo. Ik dienu jābūt gatavai tikties ar cilvēkiem, un nav nekas neparasts šodien saņemt ziņu, ka jau rīt jādodas komandējumā. Tāpēc vienmēr jābūt gatavībā doties.

Mana ģimene pie mana neparedzamā darba ritma jau ir pieradusi. Vīrs nepieciešamības gadījumā operatīvi pārņem visus darbus, bet abas meitas, uz mirklīti saskumušas, ka mammai atkal jābrauc, pēc brīža jau priecājas, ka sagaidīs dāvaniņu no ceļojuma. Lai gan reizēm izbraucu tikai uz vienu dienu, man patīk iepriecināt bērnus, vienmēr atvedot ko jauku.

MANI IKDIENAS IZAICINĀJUMI

„Esmu sieviete vīriešu biznesā, un meklēju harmoniju starp ikdienas skrējienu un laiku ar ģimeni.”

Aizbraucot uz ikgadējām konferencēm, kur no visas pasaules sabraukuši aviokompāniju drošības dienestu vadītāji, no 500 cilvēkiem labi ja 20 ir sievietes. Tajā mirklī es sajūtu, ka esmu sieviete vīriešu pasaulē. Es gan nekad neesmu izjutusi negatīvu attieksmi, drīzāk otrādi – visi vienmēr bijuši pozitīvi pārsteigti, jo sievietes šādā pozīcijā strādā reti. Tomēr aviācija ir vīriešu bizness, un sievietei tajā ir jāprot sevi profesionāli un spēcīgi pasniegt. Iespējams, man palīdz tas, ka esmu uzaugusi līdzās puikām. Mans vectēvs bija zēnu basketbola treneris, un arī es spēlēju basketbolu. Tā nu bērnībā pavadīju daudz laika braukājot uz nometnēm, trenējoties un spēlējot basketbolu ar zēniem. Esmu pieradusi būt vienīgā meitene starp zēniem un viena no retajām sievietēm vīriešu kolektīvā, taču man vienmēr ir svarīgi saglabāt sievišķību.

Kā jau noprotams, man nav vienkārši atrast laiku tikai un vienīgi sev. Un kad to beidzot atrodu, nav teikts, ka viss noritēs kā plānots... Reiz biju sagatavojusies atpūsties relaksējošā vannā. Bija sveces, mūzika, vīna glāze. Pat iemūžināju šo īpašo (un ārkārtīgi reto) gadījumu Instagram story! Iekāpu vannā un nepagāja ne 5 minūtes, kad pie vannas jau stāvēja mazākā meitiņa un draiski šļakstinājās ar rociņām pa ūdeni. Vēl pēc brīža es tiku mazgāta. Bet jau pavisam drīz vannā sēdēja viņa, bet es stāvēju un uzmanīju, lai vannošanās notiktu droši.

MANI SKAISTUMA ATKLĀJUMI

„Laika gaitā esmu iemanījusies sapucēties 15 minūšu laikā un man VIENMĒR ir līdzi viss nepieciešamais.”

Drošības pēc man vienmēr ir līdzi viss, kas varētu noderēt. Darba kabinetā esmu iekārtojusi skapīti, kurā glabāju savu skaistumkopšanas ekipējumu. Ja pēkšņi jādodas uz svarīgu sapulci, man pie rokas ir viss nepieciešamais. Nedaudz sarežģītāk ir dienās, kad jālido. Diemžēl nav tā, ka pēc lidojuma plkst. 6:00 no rīta tu izskaties svaigi un starojoši. Tāpēc man ir savi triki, kā ātri saposties. Mājās uzlieku bāzi – sejas krēmu, bet ielidojot, turpat lidostā uzklāju dekoratīvo kosmētiku. Esmu ietrenējusies to izdarīt 15 minūtēs.

Man vienmēr ir līdzi:

Tonālais krēms. Tā kā man ir problemātiska sejas āda, tonālais krēms ir must-have produkts, kas piešķir skaistu toni, vizuāli izlīdzina ādu un nomaskē nepilnības. Joprojām esmu ideālā tonālā krēma meklējumos. Priekšroku dodu matētajiem tonālajiem krēmiem, taču svarīgi, lai tie pārāk nesausina ādu. Kā nākamo esmu ieplānojusi izmēģināt Douglas Make-up Ultra Matte Foundation.

Konturēšanas pūderis. Es varu neuzkrāsot acis, bet veikt sejas konturēšanu ir obligāta nepieciešamība. Esmu iemanījusies to izdarīt ļoti ātri, taču svarīga ir pareizā ota – tai jābūt pietiekami mīkstai, lai pigmentus veiksmīgi izpludinātu. Šobrīd izmantoju Douglas Make-up Seasonal Contour paleti, jo tajā ir tikai matētie toņi.

Skropstu tuša skatiena akcentēšanai. Ja laika ir vairāk, izmantoju arī acu ēnas.

Lūpu krāsa. Man ļoti patīk krāsot lūpas. Uz darbu eju gan ar sarkanām, gan ekstravaganti tumšām lūpām.

Smaržas. Manā somā stāv Marc Jacobs aromāts Divine Decadence. Vispār pret smaržām esmu diezgan jutīga, tāpēc neeksperimentēju. Gan ziemā, gan vasarā lietoju to aromātu, kuru esmu iemīlējusi un pie kā esmu pieradusi.

MATU KOPŠANA

Smejos, ka esmu promoteris Douglas Hair matu kopšanas līdzekļu līnijai Extremely Smooth. Pēc šampūna, kondicioniera, leave-in matu krēma un spreja lietošanas varu savus matus pat netaisnot – tie kļūst gludi un vijīgi. Ar šīs līnijas produktiem mazgāju matus arī meitām – vecākās meitas čirkainie un grūti ķemmējamie mati kļūst mīksti un smuki.

ĀDAS KOPŠANA

Dievinu sheet jeb auduma sejas maskas, jo tās ir parocīgi lietot un iztrūkst ķēpīgā notīrīšanas procesa. Man pašai nav iecienīta zīmola, taču bērniem labāk patīk, ja mamma uzliek masku ar tīģera vai cita zvēra sejiņu, nekā kļūst par „mammu-briesmoni” baltā auduma maskā. Iesaku arī citām mammām, kuru mazuļiem ir bail no auduma sejas maskām!

Vakarā un no rīta sejas kopšanai lietoju micelāro ūdeni. Pēc tā uzklāju sejas krēmu. No iepriekš lietotajiem kā ļoti labu varu izcelt Biotherm Aquasource  – viegli gēlveida krēmi problemātiskai ādai ir vispiemērotākais risinājums. Nākotnē vēlos iegādāties Filorga Oxygen-Glow krēmu. Iepērkoties Douglas.lv saņēmu paraudziņu, un man tas ļoti iepatikās. Šobrīd gan mani sejas krēmi ir nolikti augstos plauktos, jo mājās ir divas jaunas dāmas, kurām sāk parādīties aizrautīga interese par skaistumkopšanu. Ziemassvētkos vectēvs man uzdāvināja Chanel zīmola sejas krēmu, kurš bija vienkārši fantastisks. Es to ļoti taupīju – ņēmu tikai ar pašiem pirkstu galiņiem, lai tik ātri neiztērētu. Kādā jaukā dienā pieķēru mazāko bērnu zieķējam manu dārgo Chanel sejas krēmu sev uz kājelēm... Tā bija pirmā reize, kad raudāju par kosmētiku. Tagad man ir dilemma – vai nu ieguldīt dārgā krēmā un turēt to pašā augstākajā plauktā, vai pirkt lētāku krēmu un neuztraukties, ka tā izlietošanā piedalīsies arī manas meitenes.

Runājot par ķermeņa ādas kopšanu un mitrināšanu, ļoti novērtēju krēmus, kas forši smaržo. No nesen lietotajiem ļoti patika Biotherm ķermeņa sviests Invigorating Blend ar ingvera un piparmētru aromātu.

AKTĪVS DZĪVESVEIDS

Esmu sākusi trenēties boksā. Vakarā aizeju uz treniņu un visu dienā sakrāto atstāju boksa maisā. Jau pēc pirmā treniņa sapratu – tas ir mans. Aizbraucu mājās pārgurusi, bet neparastā kārtā šis augstās intensitātes treniņš drīz vien dubulto gan enerģiju, gan dzīvesprieku. Ar sportu esmu nodarbojusies visu mūžu – vienmēr komandas sporta veidos. 13 gadus spēlēju basketbolu, vēlāk biju karsējmeitene, skrēju maratonus. Tāpēc bokss kā individuālais sporta veids man ir patīkams jaunatklājums!

 

DZĪVES SVINĒŠANA

Man ir ļoti paveicies – man ir daudz draudzeņu. Lai arī mēs visas esam ikdienā aizņemtas gan darbā, gan ar bērniem un ģimeni, esam sarunājušas, ka visas tiksimies klātienē divas reizes gadā. Tad ieplānojam skaistas vakariņas, aizejam padejot. Daļa šo pasākumu burvības saistās tieši ar gaidīšanu – jau vairākus mēnešus iepriekš sarunājam datumu un vietu, visas izbrīvē laiku, gatavojas, pucējas, lai pavadītu kolosālu laiku draudzeņu kompānijā.

Nelieloties varu teikt, ka mana superspēja ir rīkot ballītes, īpaši bērnu ballītes. Turklāt katru gadu mēģinu sevi pārspēt ar jauniem tematiem un noformējumu. Protams, tur iesaistīts arī make-up. Piemēram, pagājušajā gadā mājās notika princešu un prinču balle, citā reizē es biju nāriņas Arielas tēlā, savukārt pati savu 30. jubileju uztaisīju vienradžu stilā – nokrāsoju rozā matus, pielīmēju skropstas, ietērpos rozā toņos un gatavs! Košajās ballītēs atklājas mans iekšējais mākslinieks, ko ikdienā aviācijas nozarē nākas pieklusināt. Šķiet, mākslinieka gēns ir iedzimts, jo nāku no mākslinieku ģimenes, taču vienīgā netiku virzīta šajā jomā.

NOVĒLU TEV

Es sievietēm novēlu nekad nepazaudēt savu sievišķību – pat dienās, kad spēka un motivācijas nav nemaz, atrast iekšējo grūdienu uzkrāsot lūpu spīdumu vai uzvilkt savu skaistāko apakšveļas komplektu. Katrs mazumiņš liks Tev justies skaistai un neuzvaramai!

Komentāri

Vārds
 
Komentārs: