5# es esmu sieviete

LIĀNA BRŪVERE – FOTOGRĀFE, KAS SPĒJ ATSPOGUĻOT SIEVIŠĶĪBU KADRĀ

MANA NODARBOŠANĀS

“Mans darbs ir mans hobijs.”

Es esmu finansists pēc izglītības, diezgan ilgu laiku nostrādāju šajā nozarē un nostrādāju veiksmīgi. Viss it kā bijā kārtībā: man patika mans darbs, karjera un drošības sajūta, ko tas sniedz. Tomēr skatījums uz darbu stipri pamainījās pēc kādas situācijas, ko piedzīvojām, kad jaunākā meitiņa vēl bija zīdainītis. Es strādāju no mājām, jo biju tas neaizvietojamais darbinieks, un, lai varētu visu paspēt, lūdzu meitiņu padzīvoties ar auklīti. Nākamajā dienā nonācām bērnu slimnīcā, kur mūs pa taisno aizsūtīja uz onkoloģijas nodaļu, jo mazulītei bija milzīgs bumbulis galvā. Situācija, kurā zema apgriezās ar kājām gaisā, turklāt ārsti nedeva nekādās lielās cerības uz labvēlīgu atrisinājumu. Tajā brīdi es ļoti spēcīgi un ātri sapratu, kas ir manas prioritātes un ko es gribu vai negribu darīt ar savu laiku. Nav jēgas veidot ģimeni un dzemdēt bērnus, ja divi vecāki vienkārši visu laiku strādā. Tajā brīdī es pieņēmu lēmumu, ka es iešu prom no darba un dzīvošu ar bērniem mājās. Protams, ļoti noderīgi, ja blakus ir partneris, kas to atbalsta un lēmums ir finansiāli īstenojams.

Fotografēt man patika jau sen, īpaši braucot ceļojumos. Un tad, kad biju jau mazliet sagurusi no mājas darbiem, drēbēm un katliem, mana draudzene teica, nu klau, man tur ir viens pāris, vai negribi viņus nobildēt. Un tā tas viss ļoti lēnām sākās — bez jebkādas domas vai lieliem plāniem. Es gāju un durvis man vērās vaļā.

Uz doto brīdi fotografēju jau aptuveni septiņus gadus. Hobijs ir kļuvis par darbu un aizņēmis visu vietu, kur varētu būt vēl kādi citi hobiji. Droši vien tas nav pareizi, bet pagaidām esmu mierā ar to, jo tas ir sirdsdarbs un kalpošanas darbs. Attiecīgi, redzu pievienoto vērtību un tas ir ļoti piepildoši.

Kā jau daudziem radošiem cilvēkiem, darba grafikā īsti nav tāds iedalījums kā brīvdienas un darba dienas. Bet, jo tālāk iet laiks, jo vairāk cenšos nedēļas nogalēs un svētkos nestrādāt, tā vietā šo laik pavadot ar ģimeni. Turklāt viena diena nedēļā noteikti ir manējā — masāžas, kosmetologs, koučs u. c. Diena pilnīgi sev.

MANI IKDIENAS IZAICINĀJUMI

“Es apbrīnoju cilvēkus, kuriem izdodas sabalansēt profesionālo un privāto dzīvi. ”

Ja nodarbošanās esi tu pats, tad ir ļoti grūti novilkt “sarkanās līnijas” vai apstāties. Un, ja ir vēlme, lai darbs kustās uz priekšu, tajā patiešām ir konstanti jāieguldās. Tas aizņem daudz laika, bet tam otrā pusē ir ģimene un tuvinieki, un arī viņiem es esmu vajadzīga. Kā rast balansu starp darbu un ģimeni, man tas ir grūts jautājums un līdzsvaru īsti atrast nav izdevies. Man tas šķiet visgrūtākais, un es apbrīnoju cilvēkus, kuriem tas izdodas.

Mani bērni, īpaši mana vecākā meita, noteikti ir mans lielākais dzīves uzdevums, lielākais gaismas stars un laikam jau arī lielākais virzītājs. Tas, ko viņa no manis prasa, un kā viņa mani “mīca kā mālu”, liek pārvērtēt pilnīgi visus uzskatus pilnīgi visās tēmās. Tas ir vienkārši apbrīnojami!

KO MAN NOZĪMĒ BŪT SIEVIETEI

“Būt sievietei patiesībā ir baigi forši!”

Kaut kad bērnībā vai pusaudžu gados man vienmēr bija tāda sajūta, ka Dievs ir vīrietis, jo, mums, sievietēm ir iedalīti sarežģītie un lielie uzdevumi – iznēsāt, dzemdēt un audzināt bērnus. Un tad vēl skaistuma jautājumā pret mums ir tik daudz prasību: kā ir jāizskatās, kādam jābūt ķermenim, kādas drēbes jāvalkā, visas vaksācijas un citas sāpīgās skaistuma procedūras. Šķita, ir salīdzinoši grūti būt sievietei, ka mums tik daudz kas jāmāk un jāvar! Protams, šāds skatījums un prasības pret sevi rada lieku stresu un saspringumu. Tagad, kad jau ir iestājies briedums un es citādāk raugos uz dzīvi, man šķiet, ka sievietes galvenais uzdevums ir radīšanas enerģija. Stāsts nav tikai par bērniem, bet vairāk par sievietes fizisko, emocionālo un garīgo izturību. Kad sieviete, neskatoties uz visām tām lietām, ko viņa ir piedzīvojusi, vai, kas ar viņu ir noticis, vai, pa kādu dzīves ceļu viņa šobrīd iet — ka viņa joprojām turpina nest mīlestību, nest gaismu, skaistumu, pieņemšanu, un radīt ko jaunu. Radīt mieru, radīt mājas sajūtu, iedrošinājumu sev visapkārt. Kad to apzinies un sāc lietot, tad ieraugi arī augļus šādai savai attieksmei un saproti, ka viss ar to sadalījumu ir kārtībā, ka būt sievietei patiesībā ir lieliski, varbūt ne vienmēr viegli, bet lieliski gan. Man liekas, ka galvenais ir spēja turpināt mīlēt pasauli un mīlēt cilvēkus, nekļūt kašķīgai un īgnai. Tad tā radošā un mīlošā enerģija sievietē pazūd un līdz ar to arī sievišķība.

MANI SKAISTUMA ATKLĀJUMI

“Es labi izskatos tad, kad es labi jūtos.”

Ārējais izskats man nekad nav bijis svarīgākais vai nozīmīgākais. Arī citos cilvēkos daudz vairāk “uzķeros” uz personības šarmu, intelektu vai humora izjūtu, tāpēc krunciņas, pigmentācijas plankumi vai citas it kā “nepilnības” mani neuztrauc. Turklāt man ļoti patīk redzēt dzīvu, tīru ādu, bez kosmētikas – tajā ir kas citādi maģisks. Līdz ar to esmu minimāliste tajās lietās, ko es daru. Man ļoti patīk ūdens, attiecīgi mana neiztrūkstošā ikdienas rutīnas sastāvdaļa ir duša vai vanna. Smaržīgas sveces. Un ja vēl tuvumā ir svaigi ziedi un lieliska mūzika, tad neko  vairāk manam skaistumkopšanas rituālam arī nevajag.

No kopjošās kosmētikas lietoju mitrinošus vai barojošus krēmus; pa retam kādas mitrinošas ampulas, ja nākamais rīts prasa mazliet labāku izskatu. Dievinu sejas tīrāmo švammīti no Hauschka, tas arī ir mans skaistuma rituālu maksimums.  

Turklāt man patīk smaržīgas sveces, jo tās rada sajūtu. Kā arī man ir speciāls sūklītis ar tīrāmo līdzekli un mitrinošs vai barojošs krēms atkarībā no sezonas. Un tas ir arī viss.

NOVĒLU TEV

Vienīgā lieta, kas manī skan un atkārojas visu laiku ir tā, ka man šķiet, ka mūsos katrā ir iekšējā balss, kura runā par to, kas es esmu un kas es gribu būt. Šai balsij gribas plesties plašumā, iet tālāk, pamēģināt kaut ko citu. Bet ir arī cita balss, kas parasti saka: “nu ko tu tur sadomājies, kas tu esi, lai to darītu, un ir citi cilvēki, kas māk to labāk, kur tu iesi, ko tu tur ņemsies, tu izgāzīsies”. No pieredzes varu teikt -  ja tā iekšēja balss kņud un nepazūd, tas nozīmē, ka viņa tiešām vēlas ko vairāk un ka viņai ir ļoti pamatots iemesls domāt, ka tas tev ir pieejams. Tāpēc notici savai vēlmei pēc vairāk, pamēģini un tad izbaudi fantastisko piepildīšanās pieredzi!

Komentāri

Vārds
 
Komentārs: