Chaugan

Vairāk nekā pirms 2500 gadiem Austrumos piedzima Chaugan – cēls kareivju sports. To izgudroja Persijā un ir pierādījumi, ka Karalis Darjus Lielais (Darijus Didysis) (522.- 486. p.m.ē.) bijis liels šī sporta cienītājs. Chaugan spēle ir izdzīvojusi simtgades, izplatījusies Arābijā, Tibetā, Ķīnā, Japānā, Ēģiptē, bet 14. gadsimta beigās nonāca Indijā un beidzot sasniedza Angliju (šīs spēles mūsdienu interpretācija – polo).

Chaugan diženais mantojums mūs aizved pagātnē, kas ir Seno Austrumu leģendās tīta, kamēr lielie kungi noteica rafinētu dzīves toni. To pilis ar grezno arhitektūru un interjeru bija piepildītas ar gardiem aromātiem; auduma aizkariem muzicēja silts vējš, kas traucās caur zālēm un glāstīja dāmu ķermeņus, kuras, gaidot kareivjus mājup atgriežamies, bija rotājušās zīdā un ar dārgakmeņiem, gaisā valdīja vīraku plīvuri.

Chaugan gars un elegance ir saglabājusies caur gadsimtiem un tas nekad nav zaudējis būtiskās vērtības. Smaržas, kas nodēvētas tāpat kā šis sporta veids, izrāda tam dziļu cieņu.

Visi Chaugan produkti