Cik bieži jāmazgā mati, atkarībā no tava matu tipa

Tikpat svarīgi ir arī atbilstoši piemeklēti produkti, kas ļaus matiem izskatīties svaigiem pēc iespējas ilgāk.

1. Plāniem matiem

Izplatītākā plāno matu problēma ir tā, ka tie zaudē apjomu ļoti ātri pēc mazgāšanas. Tomēr pārlieku bieža mazgāšana tiem nav ieteicama. Ko darīt? Lieto apjomu palielinošu šampūnu, piemēram, BioSilk Volumizing Therapy Shampoo un pavisam nelielu daudzuma viegla kondicioniera, kā BioSilk Volumizing Therapy Conditioner, ko uzklāj tikai uz matu saknēm un vidusdaļu. Visoptimālāk ir mazgāt plānus matus 3 reizes nedēļā.

2. Cirtainiem matiem

Cirtas neļauj taukiem no matu saknēm nokļūt visu matu garumā tik ātri, kā tas notiek taisniem matiem. Pilnīgi pietiks, ja mazgāsi tos divas reizes nedēļā. Izvēlies īpaši mitrinošu šampūnu, piemēram, Phil Smith Coco Licious Coconut Oil Shampoo. Ja vēlies atsvaidzināt matus starp mazgāšanas reizēm, vari tos izskalot ar ūdeni un lietot mitrinošu kondicionieri, kā CHI Relief Hydrating Conditioner.

3. Bieziem, taisniem matiem

Biezus matus nav ieteicams mazgāt biežāk kā katru otro dienu. Lai padarītu tos pakļāvīgākus, meklē matu kopšanas produktus, kuru sastāvā ir keratīns (Happy Hair Days Keratin Shampoo) vai argana eļļa (Happy Hair Days Argan Oil Conditioner). Spīdums piešķirs matiem īpaši veselīgu un pievilcīgu izskatu.

4. Krāsotiem matiem

Esi īpaši saudzīga, kad mazgā un veido krāsotus matus. Šajā procesā mats ir kļuvis ļoti trausls un pārlieka mazgāšana var izraisīt krāsu molekulu izslīdēšanu no mata folikulas. Ideālā variantā būtu mazgāt krāsotus matus divas reizes nedēļā, izmantojot krāsu aizsargājošus līdzekļus, kā Douglas Hair Brilliant Colour Shampoo un John Frieda Sheer Blonde Colour Tone Correcting Conditioner.

5. Ilgviļņiem vai ķīmiski iztaisnotiem matiem

Ķīmiski apstrādātus matus var salīdzināt ar mežģīnēm un citu delikātu, ar rokām mazgājamu veļu - jo retāk to mazgā, jo labāk. Slapjā stāvoklī šie mati ir vistrauslākie, tāpēc ieteicams mazgāt tos tikai reizi nedēļā, izmantojot maigus produktus. Izmēģini delikātu šampūnu Collistar Extra-Delicate Multivitamin Shampoo, kas pabaros matus ar E-vitamīnu un aminoskābēm, un kondicionieri Alterna Ten Perfect Blend Conditioner, kura sastāvā ir balto trifeļu eļļa un šampanieša vīnogu kauliņu eļļa, kas padarīs matus mirdzošus un spēka pilnus.

6. Ar keratīnu iztaisnotiem matiem

No vienas puses tu negribi izmazgāt proteīnus no matiem, bet no otras puses matu saknes sāk justies taukainas intensīvās terapijas dēļ. Ja jūti nepieciešamību, vari mazgāt matus katru otro dienu, tikai nomaini ierasto šampūnu un kondicionieri pret keratīnam draudzīgiem produktiem, kā Happy Hair Days Keratin Shampoo un Happy Hair Days Keratin Conditioner.

 

Komentāri

Vārds
 
Komentārs: